Teknoloji

Uni Süper Mürekkep

  • Suya dayanıklılık
  • Işığa dayanıklılık
  • Kimyasala dayanıklılık
  • Amonyum Hidroksit’e dayanıklılık
  • Etanol’e dayanıklılık
  • Hidroklorik Asit’e dayanıklılık
  • Silinmeye karşı dayanıklılık

Siz de Deneyin!

Uni, Çek Hırsızlığına Karşı Kimliğinizi Korur

Çek hırsızlığı özellikle çekin ödeme yapmak için yoğun olarak kullanıldığı ülkelerde önemli bir problem haline geldi. Herhangi bir firmaya veya kişiye yazılan çekin üzerindeki alıcı bilgisi ve tutar bilgisi evlerde bile bulunabilen, ulaşılması kolay kimyasallarla silinerek değiştiriliyor.

Pek çok standart mürekkep kimyasal maddeler kullanılarak kolaylıkla silinebilmektedir.
Uni-ball’un üstün pigment mürekkebi ise kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır. Çek gibi kıymetli evraklarınızı imzalarken Uni-ball’un üstün pigment mürekkebine güvenebilirsiniz.

Uni Pigment Mürekkep
(Kimyasal, ışık ve su testlerinden sonra)

Standart Mürekkep
(Kimyasal, ışık ve su testlerinden sonra)

Pigment MürekkepStandart Mürekkep
Çözünürlük • Suda ve diğer çözücülerde çözünmez. Partiküller mürekkep içerisinde asılı ve dağınık halde bulunur.
• Mürekkep sabitlendikten sonra su ile silinemez.
• Suda ve diğer çözücülerde kolayca çözünür.
• Su ile silinebilir.
Kimyasal Yapı • Partiküller güçlü kimyasal bağlarla oluşmuştur.
• Morötesi ve benzeri ışınların zararlı etkileri görülebilir bir etki bırakmaz ve solmaya dayanıklıdır.
• Partiküller zayıf kimyasal bağlarla oluşmuştur.
• Morötesi ışınlar ve oksijen nedeniyle solmaya yatkındır.
Partiküler Özellik • Diğer mürekkeplere göre daha büyük olan partiküller sayesinde renk pigmentleri kağıdın fiberleri içerisine girmez, kağıt yüzeyinde sabitlenir. • Partiküller moleküler boyuttadır ve bu nedenle standart mürekkep kağıdın fiberleri içerisine sızar.

Yeni Geliştirilen Uni Jel Mürekkep

Dünyada İlk!

Nano Teknoloji ile üretilmiş Selüloz lifleri kullanılarak geliştirilen yeni mürekkepli roller kalem. Nano Teknoloji Selüloz lif; bitkilerden elde edilen ve farklı endüstrilerde kullanılmak için geliştirilen yeni jenerasyon bir materyaldir. Lifli materyalin Dünya’daki ilk pratik kullanımı, çok ufak pigment parçacıklarının ve nano teknoloji ile üretilmiş çok ince selüloz liflerinin, eşit şekilde mürekkep içinde dağıtılması ile mümkün hale getirilmiştir.Çok daha hızlı kurur, farklı kağıt yüzeylerinde temiz, net ve daha hızlı yazım kolaylığı sağlar.

Canlı Renkler

Uni Mürekkep Teknolojisi sayesinde çok daha canlı ve göz alıcı renkler elde edersiniz. İçerdiği renk pigmentleri renklerin uzun süre canlı kalmasını sağlar.

Jetstream Mürekkebi

Hızlı yazanlara anında kuruyan mürekkep.
Mürekkepte geliştirilen en yeni teknolojiyle çabucak kuruyan ilk ve tek roller kalem. Hızlı ve akıcı yazmanızı sağlar. Sol elle yazanlar, sürekli ve hızlı yazanlar için mükemmel çözüm.

Posca Mürekkebi

Eşsiz su bazlı pigment mürekkebiyle ışığa ve suya karşı dayanıklıdır. Kumaş, fotoğraf, metal, cam, plastik gibi çok çeşitli yüzeylerde kullanabilirsiniz. Titanyum Oksid katmanıyla üst üste boyamaya imkan verir ve koyu renkli zeminlerde bile göz alıcı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Isıya Duyarlı Jel Mürekkep

Uni, yeni geliştirdiği ısıya duyarlı jel mürekkebiyle standartların dışına çıkıyor. Isıyla silinebilen jel mürekkep yazdıklarınızı düzeltebilmenizi sağlıyor.

Sıvı Tebeşir

Kara tahta, cam, plastik, metal yüzeylerde kullanılabilir. Islak bir bez ile cam gibi yüzeylerden kolaylıkla silinir. Kar, yağmur gibi dış etkenlere dayanıklıdır. Menü, vitrin süslemesi gibi kullanımlar için uygundur.

Uni Mürekkep Akış Sistemi

Ürüne Git >>
Uni Mürekkep Akış Sistemi ile, yazılarınızı mürekkebin son damlasına kadar akıcı yazabilirsiniz. Mürekkep haznesinden gelen fazla mürekkep geçici olarak durdurularak, kalemin ucuna düzenli mürekkep akışı sağlanır. Mürekkep kontrol mekanizması sayesinde, kalemi elinize alır almaz yazmaya başlayabilirsiniz.

Güvenli Kapak

Ürüne Git >>
Çocukların yutma riskine karşı nefes borusunun tıkanmasını önleyen kapak sistemi.

Basınçlı Yedek Teknolojisi

Ürüne Git >>
Dünyanın ilk şeffaf basınçlı yedeği ile tutuş açınız nasıl olursa olsun kesintisiz ve akıcı yazabilirsiniz. 3000hpa basınçlı mürekkep yedekleri sayesinde, kaleminizi -20 derecede, ıslak kağıt üzerinde, hatta yerçekimsiz ortamda bile kullanabilirsiniz.

Pürüzlü Bilye Sistemi

Ürüne Git >>
Bilye üzerindeki pürüzlü yüzey sayesinde kağıda tutunarak mürekkebin kağıda geçmesini sağlar. Böylece kaygan yüzeyli kağıtlara bile kesintisiz yazabilirsiniz.

Airplane-Safe Teknolojisi

Ürüne Git >>
Sık uçan insanlar için en uygun seçenek!
Yeni geliştirilen “Airplane-Safe Teknolojisi” sayesinde uçaktaki hava basıncı değişikliklerinden etkilenmez, düzgün çizgiler ve akıcı bir yazı sağlar.

Jel Mürekkep ve İkiz Bilye Sistemi

Ürüne Git >>
İkiz bilye sisteminin yapısı ve su bazlı jel mürekkep damlamayı ve yayılmayı engeller çünkü ikiz bilye sistemi fazla mürekkep akışını önlemektedir.

Kalem baş aşağı tutulduğunda, mürekkep kanalından aşağıya doğru akar ve kalem ters çevrildiğinde, ikiz bilye sistemi geriye doğru akışı önler ve mürekkep kanalına hava girişini engelleyerek uzun kullanım ömrü sağlar.

Yeni Mekanizma ve Materyaller

Ürüne Git >>Yeni yaylı uç, yazım konforunu bozmadan istenmeyen mürekkep akışını engeller.

3. Nesil Mürekkep’in özelliklerinin optimum seviyesinde kullanılması için geliştirilmiş özel uç.

Jetstream İkiz Bilye Mekanizması, ters yönlü mürekkep akışını engeller ve uzun kullanım ömrü sağlar.

Yandan Basma Mekanizması

Ürüne Git >>
Yandan basma mekanizmasıyla çok daha pratik ve ergonomik kullanım sağlar.

Salla Çıksın Mekanizması

Ürüne Git >>
Kalemi salladığınızda otomatik olarak ileri doğru çıkan, istenildiğinde de kilitlenebilen özel olarak tasarlanmış benzersiz salla çıksın uç mekanizması.

Yumuşak Tutaç

Ürüne Git >>
Kalemi kolayca kavramanızı sağlayan, kaymayı önleyen, parmaklarınızın anatomisine göre form alan yumuşak tutaç.

Dönen Uç Mekanizması

Ürüne Git >>
Uni Kuru Toga’nın dönen uç mekanizmasının sahip olduğu çarklar, kalem kâğıda her dokunduğunda ucun dönmesini sağlayarak kalem ucunun hep sivri kalmasını sağlar. Kalem ucu her zaman her yönden eşit oranda açılır. Bu dengeli ve net bir yazım kalitesi yaratır. Kalem ucu daha verimli kullanılır ve kırılmaya daha dayanıklı hal alır.

Kademeli Mürekkep Akış Sistemi

Ürüne Git >>
Klasik serbest mürekkepli kalemlerdeki mürekkep akış sistemini, yer çekimine meydan okuyarak değiştiren kademeli mürekkep akış sistemi de kaleminizin asla sızdırmamasını ve yazdığınız yüzeyin daima temiz kalmasını sağlıyor.

Air-Tip Teknolojisi

Ürüne Git >>
Uniball Air`in Hybrid Uniball Air`in Hybrid ucu minumum sürtünme ile sessiz, yumuşak ve çok rahat yazım hissi sağlar.Basınca göre mürekkep akışını değiştirerek kullanıcıya özel çizgi kalınlığı yaratır.

Paslanmaz Çelik Uç

Uni-ball, ürünlerde hassas üretim teknolojileriyle üretilmiş “Paslanmaz Çelik Uç” kullanmaktadır. Tüm ürünler kalınlığı sabit ve başından sonuna kadar kesintisiz bir çizgi sağlar. Bunun yanında yazımı yumuşaktır ve elinizi yormaz. Pigment mürekkep ile birlikte paslanmaz çelik uç Uni-ball’un yüksek kalitesini sağlayan en önemli iki etkendir.

Dünyanın En Küçük Bilye Ucu

Dünyanın en küçük bilye ucu olan 0.18 mm ile, kısıtlı alanlarda ekstra ince yazı yazmanızı sağlar; ayrıca profesyonel çizim için pratik bir çözüm sunar.

Pencere Özelliği

Uni-ball’un geliştirdiği pencere sistemiyle fosforladığınız yeri görerek istediğiniz noktada durabileceksiniz.

Güçlendirilmiş İğne Uç Teknolojisi

2.3 kg basınca kadar geliştirilmiş özel çelik alaşımı dayanıklı uç yapısı ile kırılmaya, bükülmeye karşı daha da güçlendirilmiş iğne uçla daha dengeli ve titreşimsiz bir yazı keyfiyle size yüksek derecede bir yazım konforu sunar.

Nano Dia Kurşun Kalem Ucu

Nano Dia elmas parçacıkları akıcı bir yazı sağlarken keskin ve koyu çizgiler elde etmenizi sağlar. Sıradan uçlarda partiküllerin birbirleriyle yakın teması sürtünmenin artmasına sebep olur ve yumuşak yazma hissini azaltır.